27.06.2012 KONIN: Prezydent z absolutorium

KONIN: Prezydent z absolutorium

27 VI 2012, 12:19:23
Konińscy radni jednogłośnie udzielili absolutorium prezydentowi Konina za wykonanie budżetu za ubiegły rok. MATERIAŁ TV
 

konin-prezydent-z-absolutorium

Laurkę prezydentowi wystawił w imieniu klubu SLD Kamil Szadkowski. Pochwalił między innymi za organizację festynów i spotkania z mieszkańcami. Wymienił też listę zrealizowanych inwestycji.
Z kolei Piotr Korytkowski, zapowiedział że mimo różnic zdań w klubie PO, będzie dyscyplina głosowania i Platforma udzieli absolutorium. Jednocześnie wyliczył – Strategia miasta na lata 2007 -15 powinna być jak konstytucja. A jest jak konstytucja PRL, piękna i nieużywana. Należy zobowiązać prezydenta do działań prorozwojowych, aby dzieci i wnuki widziały szansę na pozostanie w Koninie.

Wypowiedź Piotra Korytkowskiego zdenerwowała radnego Tadeusza Pigułę z SLD. Zarzucił radnym PO dwulicowość i brak działań mających na celu pozyskiwanie inwestorów.

W odpowiedzi Jan Urbański, stwierdził że aby pozyskać inwestorów, trzeba mieć te tereny. - A ich nie mamy, pomimo hucznych zapowiedzi jeszcze poprzedniego prezydenta. W maju był konkurs na wyjazd na targi inwestycyjne do Monachium. Pojedzie Murowana Goślina, pojedzie najbliższy sąsiad, a nie Konin. Ważniejszym tematem są nazwy ulic, placów a nie zajmujemy się ważnymi sprawami. Klub PO tym razem udzieli jeszcze absolutorium i będziemy się przyglądać sytuacji. Sytuacja musi się zmienić – powiedział Jan Urbański.

Zofia Itman zwróciła uwagę na niepokojące sygnały z rynku pracy. - Martwi nas rosnące bezrobocie, sytuacja kopalni i szpitala. Martwi nas obecność dużych sklepów i banków a zmniejszająca się liczba rodzinnych sklepów. Martwi nas, że młodzi ludzie wyjeżdżają z Konina. Radni PiS będą głosować zgodnie z sumieniem – stwierdziła Zofia Itman.

Monika Kosińska z Konińskiego Klubu Samorządowego odniosła się do wykonania z budżetu. - Wpływy z podatków, dochody od osób fizycznych oraz prawnych. Od osób prawnych mamy tendencję spadkową. Również ta sama tendencja w podatku od nieruchomości. Dlaczego tak dużo następuje umorzeń, nie są prowadzone egzekucje? - pytała radna Monika Kosińska.

Prezydenta bronił radny Ryszard Białkowski. - Spotykam się z opinią ludzi, że prezydent dobrze pracuje. A nie zawsze wszystko wychodzi – stwierdził Ryszard Białkowski.

Prezydent Józef Nowicki stwierdził, że potrzebne jest nam porozumienie i zgoda i dostrzeganie ważności problemów. - Wszystkie wypowiedzi traktuje poważnie. Nie siedzimy z założonymi rękami, dostrzegamy problemy. Pojawiła się nowa inicjatywa. Zostały wyasygnowane środki miasta i zewnętrzne. Jest to obywatelska strategia dla miasta Konina – stwierdził prezydent Józef Nowicki.
W głosowaniu za udzieleniem absolutorium prezydentowi opowiedzieli się wszyscy konińscy radni.
wkonin.pl

You have no rights to post comments