2012-02-28 Euro 2012: Strefa kibica w Koninie nie powstanie

Euro 2012: Strefa kibica w Koninie nie powstanie

2012-02-28, Aktualizacja: 2012-02-28 12:10

Głos Wielkopolski Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Strefy kibica w Koninie nie będzie. Rajcy na dzisiejszej sesji zdecydowali o przesunięciu planowanych 100 tys. zł do rezerwy budżetowej.

Strefa kibica nie powstanie (© Fot. Bartek Kosiński)

Z pomysłem stworzenia w mieście strefy kibica na mecz finałowy Euro 2012 wyszedł prezydent Józef Nowicki. – Nie jestem kibicem piłki nożnej, ale uznałem że oczekiwania mieszkańców żeby utworzyć strefę są uprawnione – mówi Nowicki.

Strefa miała powstać na Placu Wolności. W specjalnym miasteczku kibica w dniu finałowego meczu koninianie mieli wspólnie się bawić przez ponad siedem godzin. Specjalna firma zorganizowałaby tu konkursy i quizy dla dzieci oraz dorosłych, a wieczorem wszyscy obejrzeliby wspólnie mecz.


Miasto planowało przeznaczyć na ten cel 50 tys. zł, a pozostałą potrzebną kwotę pozyskać od sponsorów. To zdaniem części rajców było zbyt dużo.- Budżet jest napięty, a z drugiej strony lekką ręką chcemy wydać pieniądze na strefę – mówi radny Jan Urbański. – Proponuję kupić ekran LED i zamontować go na stadionie. Wtedy będzie można oglądać wspólnie wszystkie mecze.

Propozycja radnego nie została rozpatrzona. Rajcy 12 głosami za, pięcioma przeciw i sześcioma wstrzymującymi się zdecydowali jednak o przesunięciu pieniędzy do rezerwy budżetowej. A to oznacza, że strefa w Koninie nie powstanie.


You have no rights to post comments